"ADALET, MUTLULUĞUN DEĞİL AMA
DENGE VE HUZURUN ŞARTIDIR."
A. ÖZCİMBİT

Keşfet

Kimdir?

Ayhan Özcimbit

5 Mart 1969 yılında Ankara’da doğdu. Eğitimlerini Ankara’da tamamladı. İktisat eğitimi almasına rağmen yabancı diller ve kültürler onu daha çok çekti. İngilizce, Almanca, Kazakça, Rusça, Hollandaca ve Türkçe bilen eğitimci, tercüman, araştırmacı yazar Özcimbit Almanya, Belçika, Hollanda, Rusya Federasyonu, Kazakistan, Macaristan, Sırbistan, Özbekistan, Bulgaristan, San Marino, İtalya ve Avusturya’da bulundu.

Kazakistan’da İngilizce öğretmenliği, Hollanda’da tercümanlıklar yaptı. Astroloji, Dinler Tarihi, Arkeoloji, Sanat, Kuran, Esmaül Hüsna, Siyer, Kitabı Mukaddes araştırma konularından sadece bazıları. Bilineni değil hiç sorulmamış olanı araştırmak tarzı olan yazar “Ne, Nasıl, Kim,” Sorularına “Niçin, Niye, Ne Amaçla” sorularını eklemeyi bilginin Hikmet kısmını yakalamak için önemli olduğuna inanmakta.

İlk yazdığı kitap ÇALINAN HAYATLAR;MÜLTECİ‘dir ve bu romanda temel olarak anlatmaya çalıştığı konu bizim ve Orta Doğum toplumlarının ataerkil kafa yapısı içinde despotizme kayan anti demokratik tutumlarımızın nasılda kavgalara neden olduğu ve bu kavgaların çatışmaların asıl nedenleri ayrımcılığın vurgusu yapılmış ve kurtuluş reçeteleri ele alınmıştır. Zamanla değişen şartlarda Kürt ve etnik tüm sorunların ele alındığı roman ÇALINAN HAYATLAR; Mülteci’dir.

Diğer kitap İslamda Astroloji – Doğum Haritası Rehberi- Hayatın anlamı Esmaül Hüsna ve Yaşam şifreleriise eşinin de destek olduğu uzun yıllar yaptığı araştırmaların sonucunda ortaya çıkan ve Astrolojiye fal ve büyü katagorisinden elden alınmasına bir reddiye olarak Astroloji’nin doğru anlaşılması için bir katkı hedef alınmış ve bir çok ilkleri içinde barındırmış bir tez kitabıdır. Tez, çünkü iddia edilen konular aslında bir bulmacanın parçaları olarak ilk defa ele alınan yığınla mesela vardır içinde.

Sadece Doğum haritası ve burçları anlatmayıp bunların inancımız olan İslam ve Hayat’ın elementleri olan ateş, hava, toprak ve suya atıfta bulunarak, dört elementin dört halife, dört melek, dört ibadet ile alakasını, namazın 5. element olan Ruhla ilgisini açmış ve Kabe’nin neden küp olduğunun açıklanmasına dair önemli kapıları bu kitapla açmış bulunmakta.

Ulusal kanallarda yapmış olduğu açıklama ve gerekse kitabı okuyan aydın kesimden gelen güzel tepkiler çalışmalarında itici güç olmuştur.
Kitap oldukça ilgi görmüştür.

Son yazdığı kitapta Kabe’nin neden küp olduğunu, neden tavaf edildiğini ve neden yedi defa tavaf edildiğini bu açıklamaların Kuran ve İslamın prensipleriyle alakasını, sembollerin dilini anlatımda ilginç tezlerde bulundu.

Kitaplar

Ayhan Özcimbit'e ait kitaplar aşağıda sergilenmiştir..

YILDIZNAME(DOĞUM HARİTASI)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed finibus cursus ultrices. Etiam tincidunt ipsum et nulla convallis, imperdiet lobortis ligula porttitor. Etiam tincidunt, erat ac lacinia laoreet, est quam finibus nibh, porta pellentesque sem turpis a massa. Praesent non dui magna. Donec sed lectus nec risus consectetur vehicula sit amet nec est. Etiam tellus nunc, fermentum fringilla vulputate sollicitudin, viverra non risus. Nunc ornare ligula vitae mollis varius. Fusce pulvinar lorem ac metus consequat sollicitudin. Aliquam purus massa, eleifend eu nibh tincidunt, pulvinar lacinia enim. Aliquam interdum ante risus, auctor consequat sapien consectetur ut.

Mauris iaculis, massa sit amet pulvinar rhoncus, orci nibh hendrerit augue, a feugiat eros diam sit amet nisl. Donec molestie nulla ut libero finibus tempor. Curabitur ultricies augue non tellus viverra dictum. Aenean et est dictum, lobortis dolor quis, porttitor est. Nam pellentesque fringilla ante. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Morbi tincidunt convallis efficitur. Proin ut enim sit amet eros feugiat bibendum. Vivamus dignissim efficitur porttitor. Aenean tincidunt, erat sed fringilla aliquet, velit lacus dapibus justo, et commodo justo ante eu ante. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec ac varius velit.